ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8963031
*
nr 896 3031
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 157
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2014
kl 18:47:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 17:18:09
1
600 kr
25/5 19:38:44
2
1.200 kr
25/5 20:02:50
1
800 kr
25/5 20:03:37
1
1.100 kr
25/5 20:04:01
1
1.300 kr
25/5 20:15:28
2
1.800 kr
25/5 20:20:04
1
1.700 kr
25/5 20:20:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 896 3031
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 157
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 17:18:09 | 1 | 600 kr |
25/5 19:38:44 | 2 | 1.200 kr |
25/5 20:02:50 | 1 | 800 kr |
25/5 20:03:37 | 1 | 1.100 kr |
25/5 20:04:01 | 1 | 1.300 kr |
25/5 20:15:28 | 2 | 1.800 kr |
25/5 20:20:04 | 1 | 1.700 kr |
25/5 20:20:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02